KOLTUK DÖŞEME

KOLTUK DÖŞEME

Koltuk döşeme, koltuğun iskeletinin ya da karkasının üstüne kumaş ve benzeri elemanların eklenmesidir. Bir de koltuk yüzü değiştirme vardır. Yüz değiştirme, zaman içinde eskiyen koltuk kumaşının değiştirilmesidir. Döşeme işlemi yapılırken müşterinin arzusuna göre koltuğun modelinin de değişimi mümkündür. Döşeme işlemi profesyonellik gerektiren bir uygulamadır ve bu hizmeti sunan firmalarda uzman personel hizmet vermektedir. Döşeme sırasında eskiyen malzeme ve kumaşlar sökülmekte, yerlerine yenileri eklenmektedir. Firmamızda bu hizmet, kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Koltuk kumaşının eskimesinin yanı sıra süngerlerinin deforme olması durumunda yeni bir koltuk takımı almak yerine eskisini döşetmek, maliyet açısından son derece karlıdır. Üstelik döşeme sonucunda koltuk tamamen yenilenmektedir. Eğer deforme olan bir koltuk kullanılmaya devam edilirse, vücutta bazı şekil bozukluklarına da neden olabilmektedir. Bu nedenle koltukta deformasyon meydana geldiğinde mutlaka tadilat yapılmalıdır. Tadilat yaptırmak yerine yeni bir koltuk takımı satın almak, çok daha fazla bir bedelin ödenmesine neden olmaktadır. Eğer koltuklarınız eskidiyse ya da görüntüsünden sıkıldıysanız uzman personellerimiz mevcut koltuğu bambaşka bir görünüme kavuşturmaktadır. Çünkü döşeme sırasında koltuğun görünümü de değiştirilebilmektedir.

Koltuk Döşeme Daha Hesaplıdır

Koltuk kumaşı eskidiyse, koltuk takımı sağlamlığını kaybettiyse, koltukta herhangi bir deformasyon yok ancakgörünümü sıkıcı bir hal aldıysa, koltuk döşeme hizmetinden yararlanmak mümkündür. Üstelik maliyetler karşılaştırıldığında döşeme işlemi, yeni koltuk alınmasından çok daha hesaplıdır. Döşeme yapılacak koltuk, firmamız tarafından teslim alınmakta, profesyonel personelimiz de yapılacak işlemle ilgili fiyat sunmaktadır. Bu fiyatlandırmanın ardından koltuk bulunduğu yerden alınmaktadır. Taşıma işlemi uzman personel tarafından gerçekleştirilmekte, titiz bir çalışmanın ardından yine uzman personel tarafından eve teslim edilmektedir. Arı Koltuk, tüm mobilyalara arzu edilen her tür kumaşı kaplayabilmektedir.

 

Dikiş Uzmanlık Gerektirir

Dikimde bazı tekniklere göre hareket edilmelidir. Dikim sorunları ile karşı karıya kalınmaması için uygun iğne ve iplik kullanılmalıdır. Ayrıca dikiş yerlerindeki uygun olmayan görüntülerin meydana gelmemesi için de yine uygun iğne ile ipliğin kullanılması gereklidir.  Dikimin ürünlerin yapısını bozmayacak şekilde yapılması şarttır. Belirtilen bu hususlara dikkat edilmediğinde ortaya hoş olmayan görüntülerin çıkması muhtemeldir.

Evinizdeki, restoranınızdaki, işyerinizdeki ve antika koltuk, kanepe, çekyat, berjerleriniz zamanla su halkaları, yanıklar, lekeler ve dökülmelerden kaynaklanan diğer zararlara maruz kalabilir. Arı Koltuk Tamir ve Döşeme olarak pahalı mobilya değiştirmeye uygun bir alternatif olarak mobilyalarınızı onarmaktayız.

Geniş renk seçeneği, nakliye hizmeti, yerinde ekspertiz ve yılların tecrübesi ile hizmet vermekteyiz.